Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler

Günümüzde pek çok kadının korkulu rüyası haline gelen yumurtalık kistlerine neden olan faktörler, tıp dünyasında halen ciddi araştırmalara konu olurken, diğer yandan bu kistlere getirilen tedavi yöntemleri de oldukça önemli yer tutuyor. Bu tedavi yöntemleri arasında yumurtalık kistleri için doğal reçeteler ilgi çeken detaylar arasında. Bu kistlerin tedavi yöntemlerine değinmeden önce onları tanımak daha faydalı olacaktır.

Yumurtalık Kistleri Kötü Huylu Mudur?

Bu konuda bilinmesi gereken bir gerçek var ki yumurtalık kistlerinin büyük bir bölümü kötü huylu değil. Ancak buna karar vermek elbette bir doktorun kontrolüyle sağlanabilir. Bu şikayetle bir doktora gittiğinizde doktor ultrason, MR gibi tetkikler sayesinde kistlerin türünü belirleyecek ve gereken tedavi için sizi bilgilendirecektir. Yumurtalık kistleri için kullanılan tedavi yöntemleri tıbbi veya cerrahi olabileceği gibi alternatif çözüm yollarına da günümüzde sıkça başvurulmaktadır.

Bitkisel Çözüm Yolları

Son yıllarda tıp alanındaki gelişmelerin yanı sıra alternatif tıbbın sağladığı tedavi yöntemleri göz ardı edilemeyecek kadar yaygınlaştı. Dolayısıyla söz konusu yumurtalık kistleri olduğunda da bu yöntemler denenmekte ve hatta fayda gören kişilerin olduğu da bilinmektedir.

Yumurtalık kistleri için doğal reçeteler denildiğinde ilk akla gelen yöntem ise soğan kürü uygulamak. Bunun için yapılması gereken tek şey, yemeklik yani kabuğu mor veya beyaz olmayan bir soğanı dörde bölerek, iki su bardağı oranında klorsuz suyun içerisinde beş dakika süresince kaynatmak olacaktır.

Kaynattığınız bu karışımı ılıkken içmeniz daha çok fayda sağlamaktadır. Yalnız bu küre on beş günden daha fazla süre devam etmemeniz, konunun uzmanları tarafından öneriliyor. Soğan kürü dışında, yumurtalık kistleri olan hanımların iyot ve potasyum bakımından zengin yiyecekler tüketmesi, sebze tüketimini arttırması da öneriler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir